انواع سقف کاذب

کناف در تبریز
کناف چیست؟
1396-10-06
کناف در تبریز
مقاومت کناف در برابر حرارت
1396-10-16
انواع سقف کاذب

سقف کاذب در معماری های امروزی اهمیت ویژه ای دارد. به همین دلیل با پیشرفت تکنولوژی با تنوع تولید سقف های کاذب  مواجه هستیم. سقف کاذب پیش ساخته گچی (کناف در تبریز)، آسمان مجازی، سقف کاذب با رابیتس و اندود، سقف کاذب آکوستیک، سقف کاذب آلومینیومی، سقف کاذب چوبی، سقف کاذب ترکیبی، سقف کاذب گریلیوم و … از پر مصرف ترین انواع سقف کاذب به شمار می روند. در این مقاله سعی داریم به برخی ویژگی ها و مزایای بعضی  سقف های کاذب  و از جمله کناف در تبریز بپردازیم.

انواع سقف کاذب

  • سقف کاذب با رابیتس و اندود

از قدیمی ترین و اولین سقف های کاذب مورد استفاده در ساختمان سازی می توان به سقف کاذب اجرا شده با رابیتس و اندود اشاره کرد. برای نصب این نوع سقف رابیتس به عنوان ورق فولادی مشبک توسط سیم آرماتور بندی یا به عبارتی مفتول به شبکه فرعی وصل می شود. با کمک رابیتس ملات به خوبی چسبیده می شود و ترک بر نمی دارد. از انواع رابیتس دو نوع مسطح و برحسته آن است. از رابیتس های برجسته برای دهانه های بزرگ و از نوع مسطح برای دهانه های  کوچک استفاده می شود. علاوه بر این می توان برای اندودکاری روی کانال های تاسیساتی و کولر از رابیتس کمک گرفت.

  • سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک برای کاربری های مختلفی از جمله سالن های سینما، کنفرانس، سخرانی و همایش و … کاربرد دارد. جنس این نوع سقف ها از پلاک های گچی، پارچه چین دار، پلاک های چوبی، ورقه های مقوایی فشرده سفید رنگ و یا سوراخ دار است که از انعکاس صدا جلوگیری می کنند.

  • سقف کاذب آلومینیومی

این سقف کاذب ها از پوشش آلومینیومی بوده و پشتشان با پشم شیشه پر می شود. هم چنین ابزارهای اتصالی در این نوع از جنس فولاد گالوانیزه است.

  • سقف کاذب چوبی

قبل عملیات اجرا لمبه کوبی، دور تا دور سقف با کمک چهارتراش چوبی مناسبی تراز و کلاف کشی می شود. شبکه سقف کاذب چوبی چهارتراش، فولاد و هم چنین شبکه فرعی اش چوبی هست. اغلب از لمبه های چوبی از جنس نراد خارجی روسی استفاده می گردد.

  • سقف کاذب پیش ساخته گچی (کناف در تبریز)

امروزه کناف در تبریز مانند سایر شهرهای کشور و اروپا در ساختمان سازی ها به صورت گسترده کاربرد دارد. برای آشنایی با اجرای کناف بهتر است به مقاله نحوه نصب کناف مراجعه کنید. کناف توسط شرکت کناف تولید می شود و به عنوان پانل های پیش ساخته گچی بسیار کاربردی هستند. این نوع سقف کاذب به دلیل خصوصیات زیر انتخاب مناسبی برای ساختمان سازی ها هستند. ویزگیس هایی کناف عبارتند از نصب راحت و سریع، سبک وزنی، تنوع در طرح، مقاوم در برابر آتش سوزی، قابلیت تعویض قطعات، امکان رنگ آمیزی، ثبات رنگی، مقاوم در برابر ضربه، عایق صدا، تهویه مناسب و سازگاری با محیط زیست.

  • سقف کاذب ترکیبی

به چند دسته از سقف کاذب که به صورت اشکال هندسی منظم یا نا منظم در کنارهم اجرا می گر دند، سقف کاذب ترکیبی گفته می شود. جهت نصب و اجرای درست طرح متناسب با سازه های سقف کاذب امری ضروری به شمار می رود.

  • سقف کاذب گریلیوم

به نوعی سقف دکوراتیو که جنس ورق های استفاده شده در آن آهن، آلومینیوم، ورق های آلیاژی است گریلیوم می گویند. اسم دیگر این نوع سقف ها سقف باز است زیرا بعد از نصب سقف، بخش قابل مشاهده خانه های مستطیل یا مربعی شکل است که به صورت پیوسته در کنار یکدیگر قرار می گیرند. سقف کاذب گریلیوم به طور انفرادی یا ترکیبی با سایر سقف ها اجرا می شود.

  • سقف کشسان

آسمان مجازی از به روز ترین سقف های کاذب است. جنس سقف کشسان از پی وی سی و یک ریل پروفیلی که پارچه را احاطه کرده است. این نوع سقف قابلیت نورپردازی دارد. تصاویری از دل طبیعت و خواسته های شما بر روی تایل های آسمان مجازی چاپ می شوند و همین موجب ایجاد محیطی آرامش بخش برایتان می گردند. آسمان مجازی نیز مزایایی هم چون امکان نصبی سریع، سبک وزنی، غیر قابل اشتعال و آتش سوزی، ضدآب، مقاومت در برابر ضربه و بارهای وارده، امکان جابه جایی، اجرا در تمامی محیط های سقف دار، خلق مکانی با دکوراسیون به روز و…  را برایتان به ارمغان می آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب کناف در تبریز و پانل گچی در تبریز با ما تماس بگیرید.

نویسنده: مهری رقمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *