انواع پنل کناف از نوع گچ

اجرای سقف کاذب با کناف
نحوه اجرای سقف کاذب با کناف
1397-03-03
نکات مهم در اجرای سقف کاذب
نکات مهم در  اجرای سقف کاذب
1397-03-03
انواع پانل کناف از نوع گچ

انواع پنل کناف از نوع گچ:

در میان عموم پنل های گچی به کناف گچ بر نیز معروفند . به صورت کلی پنل های روکش دار کناف در ۴ نوع تولید و به بازار عرضه شده اند :

  •  پنل های معمولیRG یا (Regular) 
  •  پنل های گچی مقاوم در مقابل رطوبت  MR یا  (Moisture Resistant)
  •  پنل های مقاوم در برابر آتش سوزی و حریق FM یا  (Fire and Moisture Resistant)

 

پنل گچی معمولی یا RG:Regular

پنل گچی معمولی :

پنل های ساده در حالت کلی در ساخت و سازخشک کناف مانند پارتیشن ها یا دیوار های جدا کننده کناف و نیز دیوار های پوششی یا لاینینگ و همچنین سقف های کاذب کناف در محیط های خشک و بدون خطر حریق قابل استفاده هستند.این صفحات دارای روکش به رنگ کرمی بوده و در راستای محور میانی پشت دارای مهر آبی کلمه (Knauf) که بصورت لاتین چاپ گردیده است،می باشند.

 

پنل گچی regular

 

پنل گچی مقاوم دربرابر رطوبت(MR: Moisture)

این پنل ها صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن با مواد مقاوم در مقابل رطوبت ترکیب گردیده است و برای محیط های مرطوب مناسب است . پنل های گچی    MRبرای استفاده در آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی و دیگر محیط های مرطوب و نمناک مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای کاغذی به رنگ سبز می باشند که در امتداد محور میانی آنها مهر ابی کناف (KNauf)بصورت لاتین چاپ گردیده است.

moisture

 

پنل های گچی مقاوم در برابر آتش و رطوبت(FM: Fire and Moisture)

این پنلها صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن ازالیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت استفاده شده است پنل های گچی FR  در برابر حریق و رطوبت مقاوم می باشند و در مکان هایی که توام با رطوبت ممکن است مقاومت در برابر حریق هم نیاز باشد مورد استفاده قرار می گیرند . این پنل ها دارای روکش سبز رنگ هستند و در راستای محور میانی خود مهر قرمز(KNauf)به صورت لاتین چاپ گردیده است . افزون بر آنچه گفته شد کناف دارای ویژگی های فیزیکی متفاوتی نیز می باشد مانند:

  • کناف لبه صاف  VK
  •  کناف لبه پخ دار AK
  • کناف نیم گرد صاف HRK
  •   کناف لبه نیم گرد پخ دار HRAK

 

پانل ضد حریق و ضد رطوبت

 

کناف همچنین صفحات پنل سیمانی نیز برای مناطق خاص به بازار روانه کرده است.به پنل های سیمانی (cement board) یا آکوا پنل (Aqua panel) نیز می گویند.

پنل های سیمانی کناف بطور معمول جهت دیوارهای جدا کننده مابین واحد ها و یا دیوارهای خارجی و نیز پوشش مابین دیوار و سقف کاذب در استخرها و یا مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند.آکوا پنل بصورت پنل های سیمانی مسلح شناخته شده هستند.

کناف در واقع پنل های گچی می باشد که در ابعاد 24در120و با ضخامت های گوناگون 5/9میلیمتر و یا 12میلیمتر ساخته می شوند. در هنگام ساخت این پنل ها سعی شده مخلوط گچ به همراه هوا به صورت فشرده مابین دو سطح مقوایی وارد شود .این کار به سبکی و استحکام پنل کمک می کند . باید توجه نمود که کناف نام تجاری این پنل گچی می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *