طراحی دستگاه رول فرمینگ 

کاربرد دستگاه رول فرمینگ
1397-06-11
مدیریت کیفیت در طراحی دستگاه رول فرمینگ
مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ
1397-06-18

طراحی دستگاه رول فرمینگ 

طراحی دستگاه رول فرمینگ

 طراحی دستگاه رول فرمینگ

اگر نگاهی به اطراف خود بیاندازیم و به اجسام فلزی که در اطرافمان هستند دقت کنیم مشاهده می کنیم هر کدام از این اجسام به شکلی متفاوت می باشند و با توجه به یکی از روش های شکل دهی فلزات طراحی شده اند.از این رو می توان گفت که شکل دهی فلزات یکی از مهمترین روش های ساخت و تولید محصولات و قطعات محسوب می شود و از اهمیت ویژه ای بر خوردار می باشد . دستگاه رول فرمینگ وظیفه ی شکل دهی به اجسام فلزی را بر عهده دارد و برای هر شکل مدل و روش متفاوت به کار برده می شود . توانایی تغییر شکل اجسام فلزی یکی از اصلی ترین ویژگی های دستگاه های رول فرمینگ می باشد و بنابرین آشنایی و ساخت هر چه دقیقتر و بهتر آن صنعت گران را به سمت خود سوق می دهد . از جمله کار هایی که دستگاه های رول فرمینگ انجام می دهد می توان تولید سیم و مفتول و میل گرد و لوله و درب و پنجره و … را نام برد .

دستگاه های رول فرمینگ از جمله ی رایج ترین روش تغییر شکل اجسام فلزی می باشد که نحوه ی طراحی آن غلطک هایی می باشد که پلاستیک فلزات از لابه لای آن ها عبور می کند و شکل تغییر یافته ای به خود پیدا می کند .برای مطالعه مقاله دستگاه رول فرمینگ چیست؟ و کاربرد دستگاه رول فرمینگ کلیلک کنید.

دستگاه های رول فرمینگ امروزه پیشرفته تر و متنوع تر شد اند ولی می توان گفت که این کار در گذشته های بسیار دور و از سده ی هفتم میلادی وجود داشته  ولی در شکل ساده تر ، به گونه ای که در یک چهار چوب چوبی دو غلطک چدنی جا داده شده بود که فلزای از قبیل قلع و سرب از لابه لای آن ها عبور می کردند و در حقیقت غلطک ها این فلزات را نورد می کردند . سپس مردم به فکر افتادند که از غلطک ها ی بزرگتر و سنگین تر استفاده شود و از این رو گشتاور لازم برای به گردش در آوردن غلطک ها نیز از طریق نیروی اسب یا پره های آبی تامین می شد.  در آن زمان ایده ی ایجاد شیار روی غلطک ها داده شد تا به میله ها  و تیر ها شکل داده شود .

پس از آن قفسه های دو غلطکه به سرعت تکامل پیدا کردند و این امکان در آن ها به وجود آورده شد که علاوه بر فلزات نرم ، نورد گرم فولاد نیز امکان پذیر شد.بعد از آن که ماشین بخار به وجود آمدند ، قفسه های نورد بزرگتر جایگزین قفسه های نورد کوچک شدند و از این رو موتور هایی با توانن بسیار بالا در اندازه هایی حدود 1500 اسب برای نورد های سنگین شمس های فولادی به کار گرفته شدند.

امروزه بیش از 80 درصد فرآورده های فلزی با استفاده از دستگاه های رول فرمینگ یا همان نورد انجام می شود و از مهمترین مزایای آن ظرفیت بالای تولید می باشد .

شکل دادن به وسیله ی دستگاه های رول فرمینگ پیوسته به روش شکل دادن تسمه نوار ها گفته می شود و روش کار دستگاه رول فرمینگ فرآیندی کاملا اتوماتیک می باشد . این روش دارای مزایای زیادی می باشد که از جمله ی آن ها این است که حمل و قدرت آزمایشگاهی به نحو قابل توجهی کمتر از هزینه های شکل دادن با اهرم پرسی می باشد .

اجزای دستگاه های رول فرمینگ

دستگاه های رول فرمینگ اجزا های یکسانی دارند که در بعضی از آن ها تعداد غلطک ها و قفسه ها و … متفاوت می باشد . از جمله ی اجزا های آن ها غلطک ها ، قفسه ، یاتاقان ، محفظه ای برای محافظت قطعات و نیروی محرکه ای برای به حرکت در آوردن غلطک ها می باشد و همچنین تجهیزات مکانیکی و الکتریکی برای کنترل و تنظیم نیرو و سرعت دورانی غلطک ها نیاز می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب پانل گچی در تبریز و کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *