مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ

طراحی دستگاه رول فرمینگ
طراحی دستگاه رول فرمینگ 
1397-06-15

مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ

مدیریت کیفیت در طراحی دستگاه رول فرمینگ

مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ

امروزه کار با رول های فرمینگ بسیار زیاد شده و در اکثر فلزاتی که ما با آن ها سر کار داریم به کار برده شده است . آن چه که برای طراحی رول فرمینگ دارای اهمیت می باشد توجه به کیفیت و کار دستگاه می باشد . برای طراحی رول فرمینگ باید تمامی عوامل موثر مانند خصوصیات ماشین رول فرمینگ ، کیفیت ابزار ، مهارت اپراتور ، نحوه استقرار و خواص ورق و … مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد .

مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ یعنی تضمین برای پایدار بودن دستگاه رول  فرمینگ و کار آیی آن ها می باشد . مدیریت کیفیت در طراحی دستگاه رول فرمینگ ، نظارت از مرحله تولید و دریافت سفارش مواد اولیه و خدمات پس از فروش را  شامل می شود . از این رو مدیریت کیفیت طیف وسیعی از فعالیت ها را در طراحی رول فرمینگ شامل می شود .

مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ تضمین کننده کیفیت دستگاه رول فرمینگ و کنترل کیفیت آن ها می باشد .

حوزه اصلی مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ

در طراحی مدیریت کیفیت رول فرمینگ چند اصل وجود دارد که باید به آن ها دقت شود . این اصول شامل برنامه ریزی کیفیت در طراحی رول فرمینگ ، تضمین کیفیت رول فرمینگ و کنترل کیفیت و بلاخره بهبود کیفیت رول فرمینگ را در بر می گیرد .

اصول مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ

عملیات یا پروسه رول فرمینگ فرم دهی انواع فلزات از قبیل آهن ، مس ، آلومنیوم ، فولاد و … را شامل می شود که این عملیات با استفاده از غلطک هایی که بر روی شفت هایی که با استفاده از تعدادی یاتاقان سوار شده اند انجام می شود . تمامی این عملیات به سادگی نوشتن نیست و با طی مراحلی انجام می شود که در هر مرحله از آن باید مدیریت کیفیت بر آن ها انجام شود .

تولید به روش رول فرمینگ بسیار راحتر می باشد و این کار بدون دخالت اپراتور و با سرعت بالا انجام می شود . چیزی که در این امر بسیار حائز اهمیت می باشد این است که برای این کار از نیروی انسانی استفاده نمی شود و نیروی انسانی فقط برای بسته بندی و دپوی محصولات به کار گرفته می شود . بنابرین  یکی از مهمترین هزینه ها که مربوط به دستمزد نیروی انسانی می باشد برای این امر در نظر گرفته نمی شود و هزینه های تولید به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند . رول های فرمینگ محصولاتی با کیفیت بالا و یکنواخت تولید می کنند .

از جمله ی مهم ترین فاکتور ههای عینی موفقیت می توان مدیریت کیفیت محصولات و خدمات نهایی آن ها دانست که باید با استاندارد های مورد تائید مشتریان مطابقت داشته باشد . مدیریت کیفیت طراحی رول فرمینگ فرآیندی می باشد که در آن باید اطمینان داشت که تمامی فعالیت های ضروری طراحی رول فرمینگ و برنامه ریزی و اجرا موثر و کارآمد باشد و اهداف نهایی را که فرم گیری فلزات در شکل مورد نظر می باشد را بر آورده نماید . مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ یک پروسه جدا و مجزا نیست که در پایان کار کیفیت خروجی ها را ارزیابی کند بلکه مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ سیاست ها و رویه ها و تلاش هایی را شامل می شود  که در آن رضایت مشتری از محصولات و خدماتی که دریافت کرده برآورده می شود . به عبارت ساده تر و کامل تر می توان مدیریت کیفیت در طراحی رول فرمینگ را شامل 3 مرحله دانست که رضایت مشتری از نتیجه کار و پیشگیری از بازرسی و بهبود دستمزد در تولید رول فرمینگ می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب پانل گچی در تبریز و کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *