نحوه اجرای سقف کاذب با کناف

کناف در تبریز
کناف در تبریز
1396-11-20
انواع پانل کناف از نوع گچ
انواع پنل کناف از نوع گچ
1397-03-03

نحوه اجرای سقف کاذب با کناف

اجرای سقف کاذب با کناف

نحوه اجرای سقف کاذب با کناف

سقف کاذب کناف نوعی از سقف کاذب می باشد که در آن با استفاده از پنل های گچی ویا غیر گچی سقف و یا دیوار پیش ساخته واجرا می گردد در این روش  سقف کاذب با استفاده از پروفیل های سرد نورد شده مخصوصی به سقف سازه ای وصل میشود.کناف خود به دو دسته تقسیم می شود 1- سقف کاذب ثابت و2- سقف کاذب متحرک. سقف کاذب ثابت خود به نوع سقف کاذب یکپارچه (ساده) وسقف کاذب دارای طرح و دکوراتیوتقسیم می گردد. در سقف کاذب یکپارچه هیچ گونه درزی وجود ندارد و در آن باید بعد از پایان نصب از بتونه کاری و رنگ آمیزی استفاده گردد این نوع از سقف کاذب از لحاظ وزنی بسیار سبک می باشد و با توجه به نحوه اجرای استاندارد خود جایگزین مناسبی برای سقف های کاذب دیگر مانند سقف کاذب با رابیتس و گچ می باشد.

 

در مورد تاریخچه کناف

واژه کناف(Knauf) اسم یک موسسه بین المللی با ویژگی های خاص است که بیش از ۶۰سال است که در صنعت ساختمان به عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت های بین المللی فعالیت گسترده ای داشته است .این شرکت با کمک برادران کناف ؛کارل و انفوس کناف در سال ۱۹۳۲بنیان گذاری گردید.در حال حاضر بیش از ۱۵۰ واحد تولیدی و ۱۸۰۰۰شرکت فعال در ۳۷ کشور دنیا از جمله ایران زیر نظراین شرکت فعالیت می نمایند . این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های بین المللی در صنایع ساختمان می باشد.

کناف نخست کار خود را از تولید و فراوری گچ  در سارلند آلمان آغاز نمود و با توسعه و تنوع تولیدات خود در سطح بین المللی در زمینه سازه هایی که بر پایه گچ تولید می گردند اقدام به تولید عایق های صوتی و حرارتی نمود.از نظر بیشتر تولید کنندگان ؛کناف به عنوان جایگزینی به جای رابیتس کاری بوده و نسل جدید سقف کاذب بشمار می آید . در واقع کناف علاه بر اجرای سقف کاذب نوعی دیوار جدا کننده،پوششی ،دکوراتیو و سقف مشبک خاصی را فراهم می کند . در واقع کناف یک نوع محصول ساختمانی می باشد که با صرفه جویی در مصالح  و هزینه و انرژی و زمان رابطه تنگاتنگی دارد و چنانچه در فعالیت های ساختمانی کشور به درستی اجرا شود و کیفیت آن به نام صرفه جویی کاهش نیابد و طبق استاندارد مرجع فنی کناف ایران اجرا گردد،زمینه ای خواهد بود که در آن هم تولید کنندگان و هم مجریان از آن بهرمند خواهند گردید .

کاربرد کناف :

به عنوان یک پوشش نهایی در زیر سقف ها و نیز سازه ای جهت پوشش تاسیسات عبوری در سقف و نیز اجرای نور مخفی و همچنین برای زیبا سازی در ساختمان های تجاری،اداری و مسکونی کاربرد گسترده ای دارد و نیز انواع خاصی از کناف برای افزایش مقاومت سازه ها در برابر حریق به عنوان عایق ضد حریق در سازه ها بشمار می آید.از انواع ضد آب کناف جهت پوشش سقف محیط های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه استفاده می گردد وهمچنین به عنوان دیوار و تیغه ای جدا کننده هم کاربرد دارد.

 

مزایا و معایب کناف:

مزایا:

 • اقتصادی و با صرفه بودن.
 • نصب آسان و سریع:اجرای سقف کاذب کناف سرعت عمل بالا و قابلیت پوشش سطوح وسیع با قابلیت مناسب در کمترین زمان  نصب را دارا می باشد.
 • وزن زیر سازی و سقف کناف بسیار سبک و کم حجم بوده و پنل های گچی آن نیز سبک می باشد.
 • قابل برداشت می باشند و امکان دسترسی راحت به تاسیسات ساختمانی را فراهم میکند و دارای دریچه یا سقف مشبک جهت بازدید از تاسیسات را دارا می باشند.
 • امکان تغییرات دکور در آینده و ایجاد طرح های مختلف در آن ونیزامکان نصب چراغ و روشنایی به صورت رو کار و تو کار در آن فراهم می باشد.

 

معایب :

 • جهت اجرای این نوع از سقف کاذب نیاز به اکیپ آموزش دیده و حرفه ای می باشد در صورت اجرا توسط افراد متفرقه کیفیت کار کاهش می یابد و ایراداتی در کار مشاهده می شود.
 • برای اجرای این نوع سقف ها اجزای تشکیل دهنده آن در بازار موجود می باشد و در صورت استفاده از مصالح نامرغوب و نامناسب ایرادات و نواقصی بوجود می آید .

 

اجزای تشکیل دهنده کناف :

 • پنل های گچی و غیر گچی بصورت پیش ساخته
 • پروفیل های سرد نورد شده بصورت افقی اصلی و فرعی
 • آویزها
 • بتونه و نوار تیپ
 • پیچ و لوازم اتصال سازه به سقف و دیوار

 

مشخصات فنی کناف :

سازه های گچی روکش دار:این صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آن ها توسط کاغذ محکم مخصوص پوشانده شده است .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *