کناف در تبریز

کناف در تبریز
مقاومت کناف در برابر حرارت
1396-10-16
اجرای سقف کاذب با کناف
نحوه اجرای سقف کاذب با کناف
1397-03-03

کناف در تبریز

کناف در تبریز

کناف در تبریز همگام با پیشرفت فناوری ساخت و ساز سال های اخیر همانند سایر  سیستم های نوین  در حال افزایش و استفاده است.  کناف نیز به عنوان مصالح نوین جایگزین مصالح سنتی ساختمان سازی شده است.

 کناف در تبریز

امروزه سیستم های ساخت و ساز خشک بیش از پیش دچار تحول و تغییر گردیده است.  ازجمله رایج ترین مصالح مورد استفاده در ایران و اروپا نیز صفحات روکش دار گچی است.

 کناف چیست؟

کناف نام یک برند شرکت است. کناف چیست را می توان به این صورت که  نوعی صفحه روکش دار گچی (dry wall)  است، تعریف کرد که توسط شرکت کناف تولید و به بازار عرضه گشته است. سابقه به کارگیری  کناف در صنعت ساخت و ساز به بیش از ۸۰ سال بر می گردد.کناف در تبریز نیز توسط فروشندگان زیادی به فروش می رسد.   شرکت کناف از بزرگ ترین شرکت های بین المللی صنعت ساختمان هست و تاریخ بنیان گذاری آن توسط کارل و آنفوس کناف به سال ۱۹۳۲ بر می گردد.

نحوه به کار گیری کناف در ساختمان

دیوارهای جدا کننده   (تیغه ) و سقف ها   کناف سازه های فلزی یکپارچه  گالوانیزه ای می باشند که  صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آن ها نصب می شوند. هم چنین درزهای به وجود آمده ما بین صفحات با بتونه درزگیری شده و باعث ایجاد سطوح صاف می شود. در آخر نیز می توان سطح ایجاد شده را  رنگ آمیزی کرد.

مزایای استفاده از دیوارهای جداکننده داخلی کناف در تبریز

کناف در تبریز

۱_سبک وزن

دیوارهای کناف  در مقابل دیوار های سنتی تقریبا ۱۰ تا ۱۵ برابر سبک وزن تر هستند. این ویژگی موجب کاهش وزن بار مرده ساختمان شده و خسارات ناشی از زلزله نیز کمتر می گردد.  چنان چه ساختمان تخریب شود خسارات جانی  به  دلیل سبک وزنی کناف کمتر اتفاق خواهد افتاد.

۲_اتصال انعطاف پذیری کناف ها

کناف به عنوان یک سیستم ساختمانی سبک به صورتی انعطاف پذیر به پروفیل ها متصل می شود. این نوع نحوه اتصال  باعث کمتر شدن نیروی زلزله می گردد.

۳_جابه جایی و حمل و نقل آسان کناف در تبریز

همانطور که گفته شد کناف بسیار سبک وزن است. همین امر باعث جابه جایی راحت آن به وسیله کارگران و افزایش  سرعت نصب و اجرای پروژه مربوط می گردد. توجه داشته باشید در مسیر های طولانی حمل کناف انتخابی تان دارای  بسته بندی مناسبی باشد تا هیچ گونه آسیبی به مصالح وارد نشود.

۴_کاهش هزینه

کناف جزو مصالح های کم حجم بوده و نسبت به مصالح ساختمانی سنتی  هزینه کمتری را برای حمل و نقل متقبل می شود.

۵_دسترسی راحت به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی

چنان چه قسمتی از ساختمان که با کناف کار شده  و دچار صدمه و آسیب شده باشد را می توان به آسانی تشخیص داده و تعمیر کرد. هم چنین اگر خود کناف آسیب ببیند می توان  قسمت آسیب دیده را تعویض کرد.   این دو مورد باعث افزایش عمر مفید ساختمان نیز می گردند.

۶_ تعبیر کاربری آسان با کناف

کناف امکان تغییر کاربری آسان و راحت را برای کاربران خود فراهم می سازد.

برای مثال می توان به هنگام بازسازی ساختمان های قدیمی از کناف استفاده کرد. هم چنین در مناطقی که در آن ها زلزله رخ داده است ، برای انجام سریع ساخت و ساز سیستم کناف توصیه می شود.

۷_نصب سریع و آسان کناف در تبریز

پس از اینکه تمامی دیوارهای کناف نصب  بشوند ، دیگری نیازی به ملات گچ و خاک نخواهد بود. همین مسئله نیز باعث افزایش سرعت انجام پروژه کاری می گردد.  هم چنین برای ایجاد سطحی یکنواخت تمامی درزها با نوار درزگیر بتونه می شود. شما با انجام درزگیری  از ترک دیوار جلوگیری می کنید. سطح پیچ ها نیز که مقداری پایین تر از سطح پانل ها قرار می گیرند با بتونه پر می شوند. پس از اجرای کامل دیوار   یک لایه ماستیک بر روی آن اجرا شده و سطحی یکنواخت را شکل می دهد. در نهایت نیز سطح یکنواخت نیز رنگ آمیزی می شود.

۸_کناف دیوار را آکوستیک  می کند.

پیمانکاران ساختمان با کمک کناف در تبریز می توانند دیوار را در برابر عبود صدا مقاوم کرده و با پشم سنگ و پلی استایرن نیز موجب ایجاد عایق حرارتی شوند.

از دیگر مزایای استفاده کناف در تبریز می توان به اجرای  تمامی فرم های دکوراتیو و منحنی و افزایش سطح زیر بنای ساختمان نسبت به  کاهش ضخامت دیوارهای کناف و مقاومت کناف در برابر حرارت  اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر  در رابطه با انتخاب کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.

نویسنده:مهری رقمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *