پانل گچی در تبریز

پانل گچی در تبریز

پانل گچی در تبریز به عنوان یک ماده سبک ساختمانی استفاده و کابرد فراوانی در دیوارهای داخلی بنا دارد. این ماده ساختمانی برای ساختمان های بلند مرتبه بسیار مناسب و با صرفه است. به طور کلی منظور از ساختار پانل گچی خشک عبارت است از صفحات روکش دار گچی که می تواند از نظر بافت جزو پانل های ترکیبی باشد.

پانل گچی یا دیوار گچی چیست؟

مواد تشکیل دهنده پانل گچی در تبریز و سایر شهر ها آب و گچ است. از مخلوط کردن این دو ماده پانل گچی تولید می شود. البته قابل توجه است که دانه های گچ در دیوار های پیش ساخته گچی از گچ ساختمانب ریز تر است. پانل گچی اغلب به شکل های مکعب مستطیل با سطحی صاف به بازار مصرف عرضه می شوند. چیدمان دیوار های گچی پیش ساخته بسیار آسان است به طوری که بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

انواع پانل گچی در تبریز

۱_پانل گچی توپر

این نوع از پانل های گچی بدون حفره و سوراخ هستند.

۲_دیوار گچی سوراخ دار

برای کاش وزن به صورت سوراخ دار تولید می گردند.

۳_پانل گچی ضد آب

این نوع پانل گچی را می توان بهترین نوع آن دانست. بنا به دارا بودن برخی خصوصیات مثل مقاومت در برابر رطوبت ،نصبی آسان و راحتی اجرا ،سریع پیش رفتن کار ها ، سبک وزن است. از این نوع پانل گچی به دلیل ضد آب بودنش می توان در محیط های آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده کرد.

نصب پانل گچی در تبریز

جهت نصب پانل های گچی از گچ سفید کمک گرفته می شود. گاهی اوقات برای افزایش میزان چسبندگی از گچ گیپتون استفاده می شود. هم چنین به داخل گچ معمولی مقداری سیریش یا چسب چوب افزوده می شود که خیلی ضروری نیست.

در ابتدای کار سطح مورد نظر را با شمشه گیری و کروم کاری تراز می شود. سپس پانل ها به صورتی که بر روی هم منطبق نباشند در کنار هم قرار می گیرند. جهت اطمینان توصیه می شود که پانل ها توسط سنگ برش و اره چوب بری برش داده شوند. هم چنین بهتر است بالاترین ردیف پانل های گچی به حالت اریب برش داده شود و قسمت خالی با گچ پر گردد. چنان چه باید کاشی یا سرامیک را بر روی دیوار گچی نصب کنید بهتر است از چسب کاشی استفاده کنید. قبل از چسبیدن کاشی بهتر است رو پانل ها کمی خراش ایجاد کنید.

تفاوت پانل گچی در تبریز با مصالح بنایی چیست؟

پانل گچی به علت پیش ساخته بودن مزایای زیادی را نسب به سایر مصالح ساختمانی برای کاربران خود در پی دارد. از جمله مزایا و تفاوت پانل گچی در تبریز با سایر مصالح را می توان به صورت زیر خلاصه کرد.

۱_بهره گیری از نیروی کاری کمتر

۲_تمیز ماندن محوطه کار

۳_پرت و دورریز کمتر داشتن

۴_جلوگیری از دوباره کاری ها (شامل تخریب گچ و خاک و دیوار برای عبور دادن لوله های تاسیسات برقی وتعمیر مجدد آن )

۵_نبود رطوبت در ملات خیس و صرف زمان برای خشک شدن آن

۶_انجام سریع پروژه

۷_کاهش هزینه های اقتصادی

 

پانل گچی در تبریز

خصوصیات بارز پانل گچی خشک

۱_کنترل صدا

چنین ساختارهایی بر روی دو لایه و با زیرسازی چوبی یا فلزی نصب می شود. به همین خاطر با قراردادن مواد مخصوصی هم چون پشم شیشه ،پشم سنگ یا یونولیت دیوار آکوستیک می شود و از انتقال صدا از فضایی به فضای دیگر جلوگیری می شود. پانل گچی در تبریز با کیفیت بالایی توسط تیم ما تولید می شود. از جمله بالا بودن کیفیت می توان به مقاومت پانل های گچی در برابر ترک خوردگی ناشی از حرکات جزئی سازه و انقباض حرارتی و انبساط حرارتی اشاره کرد.

۲_سبک وزن بودن

پانل گچی وزن کمتری را نسبت به مصالح سنتی مانند آجر و بلوک شامل می شود. همین ویژگی هزینه های حمل و نقل آن را نیز کاهش می دهد. از لحاظ طراحی نیز بهره گیری از این مصالح موجب کاهش سایز اندازه اعضای سازه ای ،کف ها به علت کمتر شدن بار مرده می شود. کمتر شدن کاهش وزن در کاهش اثرات زلزله بر روی سازه نیز موثر است.

۳_نصبی سریع و آسان

در فصول سرد سال به خصول در شهرهایی مانند تبریز به دلیل برودت و سرمای زیاد هوا سرعت انجام کارهای ساختمانی کاهش پیدا می کند. برای همین استفاده از

پانل گچی در تبریز می تواند سرعت و سهولت کارها را بالا ببرد. هم چنین پانل گچی یا دیوار گچی پیش ساخته است و در کارخانه تولید می شود. بنابراین محصول تولیدی به آسانی قابل برش و نصب است. بعد از اتمام نصب این سیستم بر بروی دیوار و سقف محیط های داخلی عملیات نصب کاغد دیواری، رنگ آمیزی و… بلافاصله قابل اجرا است. در این صورت دیگر نیازی به اتلاف زمان برای آماده شدن بستر برای انجام این کارها نیست.

ویژگی های ساختاری پانل گچی

ساختار پانل گچی پیش ساخته شامل گچ (دربرگیرنده خواص شیمیایی به خصوص با میزان مقاومت بالا در برابر آتش سوزی ) که در بین دو لایه از ورق های مقوائی قرار می گیرد است.

ورق های روئی جهت اجرای انواع گوناگون پوشش نهائی یعنی بتونه کاری، رنگ آمیزی، کاغذ دیواری و … و ورق قوی برای لایه زیرین مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین این نوع سیستم ساختاری با دارا بودن مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و بر روی زیر سازی های چوبی، پروفیل های گالوانیزع و دیوار های معمولی مناسب و قابل اجرا است. نحوه طراحی این سیستم به گونه ای است که می توان با پوشش درزهای اتصال آن را به یک سیستم یکپارچه تبدیل نمود. هم چنین با کمتر شدن بار مرده آسیب های ناشی از نیروی زلزله نیز کاهش پیدا می کند.

طراحان و مهندسان ترکیه ای پس از زلزله سنگین کوشیلی kocaili و خسارات جانی و مالی فراوان آن تمامی ساختمان ها را با پانل گچی اجرامی کنند. در ترکیه استفاده از دیوار گچی پیش ساخته ۱۰ برابر گذشته افزایش یافته است.

در کشور ایران نیز مطابق آئین نامه ۲۸۰۰ سبک سازی تا مرحله اجرا می شود که ممان مقاوم واژگونی به ممان محرو ۱/۷۵ کمتر نباشد.

با استفاده از پانل گچی در تبریز ساختمان های خود را ایمن کرده و از زندگی با آرامشی برخوردار باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.

نویسنده: مهری رقمی