دستگاه ریل مینیاتوری

دستگاه ریل مینیاتوری

ابزار هایی که در صنعت تولید می شوند کار بشر را راحت می کنند . ریل های منیاتوری از جمله ابزاری است که نصب تجهزات برقی را آسان نموده است .

ریل ها در دو نوع گالوانیزه گرم و سرد می باشند که توسط پیچ و مهره و اغلب مهره فنر دار به یک دیگر متصل می شوند .

ریل ها در حقیقت ساختاری دارند که از سیم کشی ها پشتیبانی و حمایت می کند .

ریل منیاتوری عمدتا در ساخت و ساز ها و لوازم الکتریکی متوسط تا سنگین استفاده می شوذد .

به طور کلی ریل ها به چندین دسته تقسیم می شوند که در زیر اشاره می شود :

1 – ریل بست چنگالی

 2 – ریل یونسترات ( سی چنل )

3 – ریل مینیاتوری

 4 – ریل بست کابل

در زیر آنچه که باید در مورد ریل منیاتوری بدانیم به طور خلاصه به آن اشاره می کنیم .

دستگاه ریل مینیاتوری چیست ؟

دستگاه ریل مینیاتوری به ابزاری گفته می شود که تجهیزات برقی را روی سطح سینی تابلو برق که بر روی آن نیز کنتاکتور ، کلید منیاتوری ، ترمینال و انواع رله های تابلویی نصب می شود . ریل منیاتوری معمولا از جنس های ورق آهن آب کاری شده و یا آلومنیوم ساخته می شوند .

ریل های منیاتوری را در صنایع برق و تابلوسازی به کار می برند که تجهیزات در درون تابلو بر روی آن نصب می شود . این ریل ها در سایز های متفاوت جهت نصب تجهیزات تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند .

دستگاه ریل مینیاتورینحوه ی نصب دستگاه ریل مینیاتوری

نحوه ی نصب دستگاه ریل مینیاتوری به این ترتیب می باشد که ابتدا ریل را روی سینی تابلو نصب می کنند و بقیه تجهیزات از قبیل کنتاکتور ها و کلید ها و فیوز های منیاتوری و کنترل فاز و تایمر و … بر روی آن به آسانی نصب می شود و از این رو می توان برای تعمیرات یا تعویض به راحتی تجهیزات را از روی آن بر داشت و بعد از تعمیر دوباره نصب نمود  .

 دستگاه ریل مینیاتوری که جنس فلزی دارد در حالت های یک تکه تولید می شود و دارای سوراخ جهت رفت و آمد هوا و خنکی تجهیزات تولید می باشد .

دستگاه ریل مینیاتوری در سایز ها و انواع مختلف و همچنین به صورت های سوراخ کاری شده یا بدون سوراخ کاری طراحی می شود . ریل های منیاتوری که از استیل های گالوانیزه تولید می شوند با ضخامت های متفاوت قابل ارایه می باشند و از استحکام و پایداری مکانیکی بالایی بر خوردار می باشند .

طول شاخه پروفیل منیاتوری 1000 ، 2000 ، 3000 میلی متر می باشد که در صورت نیاز می توان طول مورد نظر را برش داد .

 

دستگاه مخصوص ریل مینیاتوری

کاتر مخصوص دستگاه ریل مینیاتوری که مدل hts 35  است برای برش انواع ریل منییاتوری بالاخص پروفیل ها و ساپورت های مینیاتوری مدل های 2069 ، 2064 ، 46277 و اندازه کردن ریل بر اساس استاندارد های  din50022 ، din 50035 طراحی شده است .

دستگاه تولید کننده ریل مینیاتوری پس از راه اندازی  قادر است که به صورت اتوماتیک ورق گالوانیزه را به داخل بکشد و به صورت هیدرولیکی در ده فرم مختلف با توجه به متراژ وارد شده در تابلو برق ، برش زده و پانچ نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب دستگاه رول فرمینگ ، پانل گچی در تبریز و کناف در تبریز با ما تماس بگیرید.